ruya tabiriwhm forumhosting
Mevcut resimler hastane ortamında çekilmiştir. Op.Dr. Alper Bayraktar muayenehane ortamında ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Yazdır
PDF

Karın Germe (Abdominoplasty)

S: Hamileliğimden sonra göbek bölgemde çok sayıda yırtık ve gevşeklik meydana geldi. Egzersiz dahil ne kadar uğraştıysam da bu görüntüyü düzeltmem mümkün olmuyor. Karın germe iyi bir tercih olabilir mi?

C:Karın germe, özellikle hamilelik ve çok fazla miktarda kilo verme sonrasında meydana gelen fazlalık gevşek derinin ve gevşek karın kaslarının toparlanması için yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide, fazlalık deri alınmakta, kalan kısımlar gerdirilip yeniden şekillendirilmekte ve alttaki kas tabakası sıkılaştırılmaktadır. Sonuçta daha sıkı ve şekillendirilmiş bir karın bölgesi ortaya çıkmaktadır.


S: Ameliyat sonrasında bu bölgede drenler olacak mı? Eğer olacaksa bunlar ne kadar süre kalacak?


C: Çoğu hastada karın bölesine bir yada iki adet dren konmakta ve bunlar birkaç gün ile bir-iki hafta arasında bu bölgede bırakılmaktadır. Bu şekilde iyileşme döneminde deri altında birikmesi muhtemel sızıntıların emilip dışarı alınması sağlanmaktadır.


S: Ameliyat sonrasında ne kadar süreyi yatakta geçirmem gerekecek?


C:Ameliyatın yapıldığı gün dahil olmak üzere, birilerinin yardımını da alarak ayağa kalkmanız ve yürümeniz sağlanacaktır. Bu şekilde özellikle bacak damarlarında meydana gelmesi muhtemel kan pıhtılaşmasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.


S: Hamileliklerimden sonra bende göbek fıtığı oluştuğu söylendi. Karın germe ile aynı zamanda bu da tedavi edilmiş oluyor mu?


C:Göbek fıtığı karın duvarında meydana gelen bir zayıflıma sonrasında oluşur. Karın germe ile bu zayıflık çok kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Abdominoplastinin Riskleri Nelerdir?
Her yıl yüzlerce abdominoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Vücut konturu düzeltme konusunda da uzmanlaşmış bir plastik cerrah tarafından bu ameliyat yapıldığı takdirde sonuç genellikle tatmin edicidir. Her cerrahi işlemin belli miktarda riski mevcuttur ve önemli olan sizin abdominoplasti ile ilgili olanları anlamanızdır. Kişinin cerrahi işlemi kabul etmesinde ameliyatın risk ve faydalarının karşılaştırılması esastır. Pek çok kadın yada erkek aşağıdaki komplikasyonlar ile karşılaşmasa bile, siz, plastik cerrahınızla riskleri, muhtemel komplikasyonları ve sonuçlarını, anladığınıza emin olana kadar tartışın. İyi ameliyat öncesi inceleme ve değerlendirme, uygun hastane şartlarında plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen bu ameliyatın enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonları nadirdir. Enfeksiyon antibiyotik ve abse oluşmuşsa apsenin boşaltılması ile tedavi edilir fakat hastanede yatma süresini uzatabilir. Yara iyileşmesinde gecikme veya kötü yara iyileşmesi görülebilir ve yara iziyle sonuçlanabilir. Bu şartlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir. Sigara içenlerde cilt kaybı ve yara iyileşmesinde komplikasyonlara daha sık rastlanır.

Uzun Dönem Etkileri Nedir?
Yaşlanmaya, gebeliğe ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesi dışında vücut konturu değişiklikleri gelişebilir.
Tatmin Edici Olmayan Sonuçlar Nelerdir?
Geçirdiğiniz cerrahi işlemin sonuçları ile ilgili olarak nadiren hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu tip sonuçları düzeltmek için ek cerrahi girişim gerekebilir. Bu bilgiler sizin için tam anlamı ile yeterli olmayabilir. Cerrahınız ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olunuz.
Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Yorumlar  

 
+1 #2 2015-05-05 14:28
Merhabalar. Ben tam karın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum.39 yaşındayım.1.70 boyunda 64 kiloyum.3 doğum yaptım.Aslında bunlarla beraber meme büyütme de yaptırmak istiyorum. Şu anda hem güvenebileceğim bir doktor, hemde fiyatlarını araştırıyorum. Yardımcı olurmusunuz. şimdiden tşkk..
Alıntı
 
 
+1 #1 2015-04-10 01:05
Mart ayında karın germe ve meme küçültme ameliyatı geçirdim.İçimdeki tüm korkulara ragmen Op.Dr. Alper Bayraktar'a güvenerek kendimi emanet ettim.

Ameliyattan sonra birkaç gün hafif agrılarım oldu ama ayna karşısında kendime baktıkça agrıdan eser kalmıyordu.Sanki sihirli bir el beni yeniden hayata döndürdü.Alper bey gerçekten sihirli elllere sahip.İyiki kendimi size emanet etmişim.Op.Dr.Alper Bayraktar'a ve tüm Bursa Estetik ekibine sonsuz teşekkürler.İlginiz güler yüzünüz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.Canım doktorum elleriniz dert görmesin.Herşey gönlünüzce olsun
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Aesthetic Bursa Estetik Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B
Telefon: (224) 233 57 00
Online Randevu Almak için tıklayınız.

Online Randevu

Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.
E-posta adresinizi sistemimize kaydedin.Her kampanya hakkında bilgi sahibi olun.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Estetik Plastik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz...
Tıklayın

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aesthetic Bursa Estetik
Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B

Telefon: (224) 233 57 00
Fax: (224) 233 57 00

E-Mail