ruya tabiriwhm forumhosting
Mevcut resimler hastane ortamında çekilmiştir. Op.Dr. Alper Bayraktar muayenehane ortamında ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Yazdır
PDF

Mons Pubis Estetiği
Genital bölgenin üzerindeki kıllı, yağ dokusunca zengin kısmın tıbbi adı mons pubistir. Doğum sonraları, kilo almalara bağlı bazen de genetik olarak bu bölgede yağlanma olabilir. Bölgesel olarak bunun liposuctionla alınması bu bölgenin estetiğini sağlar. Bazı durumlarda da mons pubisin belirginliği azalmıştır ki o zamanda bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır. İşlem genellikle genel anestezi altında veya spinal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık işlem süresi 30-45 dk. dır.

Dış Dudak Estetiği (Labium Major)
Hastaların Estetik Cerrahına ulaşma ve şikâyet sebeplerinden birisi o bölgenin ciddi büyüklüğü ve rahatsızlık vermesidir. Çoğu zaman labium majuslar (büyük dudaklar) olması gerekenden uzun ve büyüktür ve bu durum penisin ilişki sırasında itmesiyle gerilmeye ve ağrıya yol açabilmektedir. Sosyal veya cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir yaşam kalitesini düşürebilir. Bazı durumlarda büyük labiumlar mantar oluşmasına bile sebep olabilirler. Labium majusların asimetrisi de bir başka rahatsızlık verici kozmetik problemdir. Genital bölgede özellikle labium majuslarda belirginlik ya da sarkmanın veya asimetrinin olduğu durumlarda bu bölgeye cerrahi olarak küçültme işlemi yapılır. İşlem yaklaşık 20-30 dk kadar sürer. Genellikle lokal anestezi, tercihan genel ya da spinal anestezi uygulanabilir. Belirginliğin az olduğu durum da ise yağ enjeksiyonu ile estetik görünüm sağlanır. İşlem süresi ve anestezi seçimi küçültme işlemi ile aynıdır.

İç Dudak Estetiği (Labium Minor)
Genç kızlarda görülen genital estetik şikâyetlerinin başında, iç dudakların gereğinden fazla büyük ve sarkık olması gelir. İç dudaklar kızlık zarına zarar vermeden küçültülebilir. Hijyen, estetik ve cinsel hazzın sağlanması açısından bu operasyon önemlidir. Cerrahi süre 30 dk. kadardır ve genellikle genel anestezi yada spinal anestezi eşliğinde yapılır eğer büyüklük aşırı değilse lokal anestezi eşliğinde de yapılabilir.

Kliteroplasti
Klitoris kadın genital organında dış dudakların üst kısmında birleşim yerinin altında bulunan, cinsel haz almada önemli yeri olan erkekteki penis karşılığı olan bir organdır. Yine penise benzer şekilde erektil fonksiyonu vardır. Genetik, hormonal veya idiopatik (sebebi bilinmeyen) şekilde iri olabilir. Eğer aşırı büyük ve hasta tarafından şikâyet konusu yapılacak durumda ise küçültme taleb edilebilir. Cerrahi küçültme mümkün olduğu kadar palyatif ve koruyucu yapılır. İşlem lokal veya spinal anestezi altında yaklaşık 30-45 dk. kadar sürer.

Dikiş İzleri (Epizyo Skarı)
Normal doğum yapan kadında epizyotomi denilen, vajen çıkışında kesi yapılır ve dikişle doğum sonrası bu kesi onarılır. Bu dikişler bazı kadınlarda çok sağlıklı olmayabilir ve rahatsızlık verecek ölçüde kötü iyleşmiş olabilir. Estetik olarakta genital bölgede kötü iz oluşturur. Doğum sırasında  epizyotomi yapılmamış ise bazen vajen kenarında kendiliğinden yırtık oluşabilir. İzlerin daha belirsizleştirilmesi ya da eski yırtığın onarılması ile genital bölgenin estetiği küçük cerrahi işlemlerle sağlanabilir. İşlem süresi epizyo skarının durumuna göre Estetik Cerrahınız tarafından size bildirilecektir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
Normal doğum yapan ve doğum sayısının normal yolla ve fazla sayıda olması, doğum sırasında oluşabilen yırtıkların tam ve doğru onarılamaması, iri bebek doğurma, yaş ilerlemesiyle vajen esnekliğinin kaybı gibi çeşitli sebeplere bağlı şikâyetleri olan bayanlarda vajinda bollaşma olur. Bu bolluğun giderilerek sağlamlaştırılması ufak bir cerrahi işlemle mümkündür. Sıklıkla vajen arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kalan kesik kenarlar birbirine dikilir. İşlem sonrası genital bölgede bir iz kalmadan kadın psikolojik ve fiziki olarak rahatlatılabilir. İşlem süresi 30-45 dk. sürer ve sıklıkla genel anestezi eşliğinde yapılır.

SIK SORULAN SORULAR

Vajen daraltma operasyonu sonrası cinsel hayatımda değişme/iyileşme olur mu?
Vajen genişlemesi ve gevşekliği hem cinsel hazzı azaltır hem de azalmış vajen salgısı ve kayganlığı cinsel birleşmeyi zorlu ve ağrılı hale getirebilir. Operasyon sonrası tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.
Bu tür estetik girişimler sonrasında normal hayata dönüş süresi nedir?
Operasyon sonrasında 2-3 saat istirahat yeterlidir ve sonrasında ayağa kalkarak günlük hayata dönüş başlar. Sıklıkla operasyon sonrası ağrı olmaz ve ya basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Bazen cerrah operasyon bölgesini ameliyat sonrası dönmede de etkisini sürdürecek şekilde lokal olarak uyuşturabilir. Yukarıda belirtilen operasyonlardan iç dudak cerrahisi, dış dudak cerrahisi, klitoris cerrahisi ve vajen daraltma operasyonlarında ortalama 3 hf.-4hf.  cinsel perhiz uygulanır.

 

Yorumlar  

 
+1 #2 2015-08-24 14:15
merabalar ben genital bölgemin koyuluğundan şikayetçiyim renk açtırma işlemini duydum kliniğinizde böyle bir işlem yapılıyomu
Alıntı
 
 
+1 #1 2015-04-04 05:47
Randevu almak istiyorum Alper bey
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Aesthetic Bursa Estetik Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B
Telefon: (224) 233 57 00
Online Randevu Almak için tıklayınız.

Online Randevu

Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.
E-posta adresinizi sistemimize kaydedin.Her kampanya hakkında bilgi sahibi olun.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Estetik Plastik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz...
Tıklayın

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aesthetic Bursa Estetik
Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B

Telefon: (224) 233 57 00
Fax: (224) 233 57 00

E-Mail