ruya tabiriwhm forumhosting
Mevcut resimler hastane ortamında çekilmiştir. Op.Dr. Alper Bayraktar muayenehane ortamında ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Yazdır
PDF

Erkekte Meme Küçültme Cerrahisi (Jinekomasti Tedavisi)

S:Çok büyük ve kadınsı bir görünümü olan memelerim beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Bunlar nasıl tedavi edilebilir?

C:Erkeklerde büyüme gösteren memelerin tedavisinde genellikle kullanılan yöntem yağ emmedir.

S:Ameliyat için yapılan kesiler nerede oluyor?

C:Kesiler için en fazla kullanılan bölge meme başının alt yarısı yada koltukaltıdır. Bunlar genellikle çok iyi iyileşir ve belirsiz olurlar.

S:Fazlalık deriye ne oluyor?

C:Eğer cildiniz elastik ve sıkılığı iyiyse, fazlalık deri genellikle kasılıp alttaki yapıların şekli ile uyum sağlayacaktır. Bunun olması için gereken maksimum süre bir yıldır. Seyrek olarak, çok fazla büyümüş memelerde ve aşırı sarkık ciltlerde cilt eksizyonu gerekebilmektedir.

S:Ameliyattan ne kadar sonra işime geri dönebileceğim?

C:İşinizin yoğunluğuna ve ağrı için ihtiyaç duyacağınız ilaç tedavisine göre birkaç gün içinde işinize dönmeniz mümkün olacaktır. Eğer aşırı fiziksel güç gerektiren bir işiniz varsa bu süre bir yada birkaç haftaya kadar uzayabilir.

S: Meme büyümesi özellikle ergenlik döneminde ciddi bir kompleks yaratıyor mu?
C: Ergenlik ve bunu takip eden genç erkeklik döneminde, kendi ve karşı cinsin vücudundaki değişimleri son derece yakından takip eden gençler; vücudunda oluşan ve karşı cinsin seks karakteri olarak tanımlanan meme büyümesini doğal olarak utanç verici bulabiliyor. Bu nedenle en kolay çözümü de vücudunu saklamakta buluyor ve kendini toplumdan soyutluyor. Bu kişiler, arkadaşlarının yanında soyunmaktan çekinir ve denize dahi girmezler. Bazen içine kapanık, bazen de agresif olabilirler. Aileleri onlara yardımcı olmazsa, bunalıma girebilirler. Zira yanlış bir düşünce ile kendilerinde erkekliğin az olduğunu zannederler. Ayrıca arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi de onları üzer ve birçok sorun yaratır.

S: Jinekomasti ameliyat sonrası memenin tekrar büyüme riski var mı?
Ameliyat sonrasında eğer yağ dokusu mevcutsa hastanın aşırı kilo aldığı durumlarda (15-20 kg) meme bölgesinde bir artış olabilir, bunun haricinde ameliyat sonucu tekrar eski hale geri dönmek söz konusu değildir.

S: Meme büyümesi tehlikeli olabilir mi?
Erkeğin testisindeki bir büyüme ile birlikte memede de büyüme olursa, bunun bir tümör olduğunu düşünmek gerekir. Buna bağlı büyümeler, hormon incelemeleriyle hemen belirlenebilir.

S: Jinekomasti ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir?
Ergenlik dönemi bitiminden itibaren yani 17 yaşından itibaren bu ameliyat yapılabilir. Birey, memeleri büyüdüğü anda gerekli tetkikler yaptırır ve en kısa zamanda bunlara müdahale edilirse, psikolojik sorunlar da önlemiş olur.

S: Ameliyat nasıl bir anestezi ile yapılmaktadır?
Ameliyat sıklıkla sedasyon anestezisi ile bazende genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta hastanede kalmaya ihtiyaç duymadan hemen evine geri dönebilmektedir.

S: Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürüyor?
Ameliyat, memenin büyüklüğü ve uygulanan yönteme bağlı olarak ortalama 45-90 dakika arasında sürmektedir.

S: Jinekomasti ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?
Ameliyat gecesi, dokuların altına verilen uzun etkili lokal anestezik maddelerden dolayı hiç ağrı olmamaktadır. Sonrasında 1-2 gün çok hafif ağrılar olabilmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Aesthetic Bursa Estetik Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B
Telefon: (224) 233 57 00
Online Randevu Almak için tıklayınız.

Online Randevu

Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.
E-posta adresinizi sistemimize kaydedin.Her kampanya hakkında bilgi sahibi olun.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Estetik Plastik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz...
Tıklayın

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aesthetic Bursa Estetik
Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B

Telefon: (224) 233 57 00
Fax: (224) 233 57 00

E-Mail