ruya tabiriwhm forumhosting
Mevcut resimler hastane ortamında çekilmiştir. Op.Dr. Alper Bayraktar muayenehane ortamında ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Yazdır
PDF

Meme Dikleştirme (Mastopexy)

S: Ameliyatım nasıl olacak ?
C: Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat sürer. Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır. Hangi yöntemi uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında iz kalması kaçınılmazdır. Meme başı çevresinden kesi yapılarak bir meme dikleştirme ameliyatı uygulanırsa, meme başı etrafındaki iz daha belirgin olabilir. Diğer meme dikleştirme ameliyatlarında meme başı etrafında ize ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru uzanan 4-5 cm. uzunluğunda bir iz olabilir. Uygun hastalarda, sadece meme protezi konarak sarkıklık ortadan kaldırılabilir. Bu takdirde ameliyat izi, sadece meme başının kahverengimsi derisi ile göğüsün beyaz derisi ile olan birleşme yerine gizlenir ve minimal olur. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak, bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

S: Ameliyat izleri nerede oluyor?
C: Skarların(ameliyat izlerinin) yeri ve büyüklükleri başta sarkmanın derecesi olmak üzere pekçok faktöre bağlıdır. Eğer küçük bir sarkma sözkonusu ise bu izler meme başının üst yarısında olabileceği gibi, fazla sarkık memelerde bir ters-T şeklinde de (meme başının çevresinden başlayıp aşağıya memenin altına kadar uzanan ve daha sonrada meme altında devam eden) olabilmektedir.


S: Ameliyat izlerinin iyileşmesi nasıldır?
C:Genellikle oldukça kabuledilebilir bir iyileşme gösterirler ve zaman içinde oldukça kaybolurlar. Yara izlerinin iyileşmesi kişilerin genetik özellikleri ve derilerinin renkleri gibi birçok farklı faktörlere bağlıdır.


S: Meme başlarında his kaybı oluyor mu?
C:Meme kaldırma ameliyatı geçiren kadınların çoğunda, ameliyattan sonraki dönemde duyulanım devam etmektedir.


S: Hamilelik ve emzirme dönemlerimden sonra memelerimde sarkmanın yanısıra normalde olduklarından daha fazla bir küçülme meydana geldi. Kaldırma ile birlikte büyütme de aynı anda yapılabilir mi?

C:Aynı cerrahi müdahale esnasında memelerin hem kaldırılması hem de büyütülmesi oldukça sık uygulanan bir yöntemdir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Aesthetic Bursa Estetik Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B
Telefon: (224) 233 57 00
Online Randevu Almak için tıklayınız.

Online Randevu

Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.
E-posta adresinizi sistemimize kaydedin.Her kampanya hakkında bilgi sahibi olun.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Estetik Plastik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz...
Tıklayın

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aesthetic Bursa Estetik
Çekirge Cad. (INTAM) No:105/B

Telefon: (224) 233 57 00
Fax: (224) 233 57 00

E-Mail